Elektrické vykurovanie, kúrenie | v-system elektro

Elektrické vykurovanie a ochranné systémy

Elektrické kúrenie - 100% regulácia - 100% účinnosť

48 hodín technická podpora

Ochrana strešných odkvapov, žľabov, zvodov a úžľabí pred snehom a zamrznutím

Pri výkyvoch teplôt a väčšom množstve napadaného snehu má veľa striech ťažkosti s odtokom vody. Vplyvom slnka v priebehu krátkeho zimného dňa sa sneh roztápa a počas mrazivých nocí dochádza k zamŕzaniu odkvapov. Dôsledkom je tvorba cencúľov a ľadových polí, ktoré pri páde ohrozujú chodcov, autá a poškodzujú samotný objekt.

Dlhé a vetru vystavené zvody, najmä ich horná časť dokážu znefunkčniť odkvapový systém. Výsledkom je voda pretekajúca cez kotlík odkvapu, ktorá cestou páchá škodu.

Využitie podkrovia na bývanie, úpravy povalových priestorov a strešných presvetľovacích prvkov zvyšujú nároky na riešenie bezproblémového odvodu vody z roztápajúceho sa snehu a zamedzeniu tvorby cencúľov. Vplyvom silného mrazu či náhlej zmeny teploty sa často stretávame sozatekaním vody do strešného plášťa a znefunkčnením odkvapového systému. Výsledkom je často skryté poškodenie izolačných vrstiev, konštrukcie krovu, zatekanie vody do fasády, poškodenie klampiarskych prvkov alebo samotnej krytiny. Poškodenia sú často tak veľké, že vyžadujú stavebný zásah.

Automatické riadenie ochrany strešného odvodňovacieho systému

Tieto problémy odstráni individuálny návrh automatickej ochrany strechy a odvodňovacích ciest. Funkcia systému je riadená reguláciou, ktorá vyhodnocuje prítomnosť vlhkosti a sníma teplotu, prevádzkové náklady sú takto na najnižšej nutnej úrovni. Dôležitou súčasťou bezpečnosti celého systému je správna inštalácia vykurovacieho kábla.

Pri riešení zamŕzania akýchkoľvek strešných prvkov je nutné vždy zaistiť priepustnosť všetkých odtokových ciest.
Systém ochrany odkvapov a detailov striech proti zamŕzaniu je riešený pomocou odporových vykurovacích káblov, vhodnej fixácie a regulácie.

Pretože sú klimatické pomery v rámci jednej strechy obvykle odlišné v závislosti od orientácie na svetové strany, prevládajúceho smeru vetrov či vplyvom tieňa (stromy), odporúčame riešiť technický návrh s odborníkmi.

Životnosť vykurovacích káblov

Živostnosť vykurovacích káblov sa pohybuje okolo 30 rokov a to napriek tomu, že sú na streche vystavené extrémnym zmenám teplôt a UV žiareniu.
Návratnosť investície do inak mrazom poškodzovaných odkvapov si tak môžete sami orientačne prepočítať. Pokiaľ investíciu ešte len zvažujete, porovnajte si každoročné náklady za plošinu, výškové práce pri odstraňovaní cencúľov zo žľabov, výmenu zničených žľabov a opravu fasády s našou bezplatne vypracovanou cenovou kalkuláciou na obstaranie systému.
Vykurovací kábel je konštruovaný tak, aby bol maximálne mechanicky odolný pre tento spôsob použitia.

Novinky v ponuke

MCD5Programovateľný termostat MCD5-1999-VS

Nový MCD5-1999-VS programovateľný termostat s dotykovým displejom

Všetky novinky

Používaním stránok prevádzkovateľa V-systém elektro, s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií Prijať