Riadené vetranie pre zdravé prostredie – Královéhradecko

Pri stavbe modernej nízkoenergetickej drevostavby bola najdôležitejšou požiadavkou tá na zdravú a čistú mikroklímu v dome. V rodine je totiž alergik a zabezpečenie zdravého vetrania v celom dome vo dne v noci bolo hlavnou prioritou investorov.

Mladá rodina si splnila sen a postavila si energeticky úspornú drevostavbu, ktorá stojí uprostred urastenej zelene. Dobre zateplený dom ponúka svojim majiteľom komfort a príjemné bývanie uprostred prírody, ktorá však alergikom prináša množstvo zdravotných problémov. Preto bolo potrebné nájsť riešenie, ako zabrániť alergénom v ich pôsobení a zbaviť dom ich prítomnosti. Riadené vetranie s rekuperáciou tepla tak bolo jasnou a vlastne jedinou voľbou.

Pre zdravie rodiny aj domu

„Chceme mať doma naozaj čisté a zdravé prostredie, preto sme si zadovážili riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Systém so špeciálnymi filtrami dokáže spoľahlivo odpratať všetky alergény mimo domu. Tým nám zaisťuje príjemné prostredie bez dráždivého prachu a peľu, preto máme doma skutočne zdravý vzduch. Taký stav by sme s otvorenými oknami nikdy nemohli dosiahnuť,“ hovoria mladí manželia. Nebola to však len alergia, ktorá rozhodla v prospech riadeného vetrania. Vo veľkej miere zavážilo aj zaistenie správnej vlhkosti v dome. Tú riadené vetranie zabezpečuje tiež.

Správna vlhkosť je dôležitá nielen pre obyvateľov domu, ale aj pre samotný dom. Zabraňuje totiž kondenzácii vlhkosti a tvorbe plesní vnútri domu, čím udržiava stavebnú konštrukciu vo výbornej kondícii. Najmä v prípade drevostavieb je to nesmierne dôležité. Vysoká vlhkosť v dome razantne znižuje životnosť stavebnej konštrukcie a v extrémnej podobe môže mať pre dom aj fatálne následky.

Správne vetranie drevostavby

Majitelia preto dom vybavili automatickou jednotkou FLUO vhodnou do bežných rodinných domov. Samotná jednotka je umiestnená v technickej miestnosti, rozvody sú vedené do všetkých miestností v dome. Z miestností, ako je kúpeľňa, toaleta alebo kuchyňa, sa vedie odťah vzduchu, zatiaľ čo sa do obytných častí domu – obývacej izby, spálne, detských izieb a pracovne – privádza vzduch čerstvý. Celý systém je vybavený špeciálnymi filtrami so silou F7, na prívodnej a odvodnej vetve sú rozvody vybavené kvalitnými tlmičmi hluku. 

Pokojný a bezpečný spánok

Okrem zdravého a čistého prostredia prinieslo riadené vetranie rodine aj väčší pocit bezpečia. „Najlepšie sa mi spí, keď je v spálni dostatok čerstvého vzduchu. Pri otvorených oknách sa však v noci bojím zlodejov. Náš zvolený spôsob automatického vetrania dokázal zdanlivo protichodné požiadavky ľahko vyriešiť. Pri spaní máme dostatok čerstvého vzduchu, a pritom máme okná zatvorené,“ hovorí s úsmevom spolumajiteľka domu. 

Riadené vetranie funguje na našu plnú spokojnosť. Technici pri inštalácii nastavili všetko potrebné a odvtedy systém funguje automaticky a prakticky o ňom nevieme. Doma máme stále príjemne vyvetrané, manžela doma nič nedráždi a má aj oveľa lepšiu náladu. A je pravda, že sa ráno cítime aj viac oddýchnutí ako predtým,“ dodávajú manželia na záver.

Viac sa o riadenom vetraní s rekuperáciou tepla dozviete na tu.

Každý mesiac posielame zaujímavé informácie, ako správne vykurovať, vetrať alebo získavať energiu. Prihlásením súhlasíte s podmienkami.

Zadať nezáväzný dopyt

Pridať ďalšiu prílohu

Prihlásenie na odber noviniek

Prihlásenie na odber noviniek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Formulár bol úspešne odoslaný na info@v-system.sk.

Ďakujeme za registráciu.

Formulár bol úspešne odoslaný na info@v-system.sk.

Ďakujeme za registráciu.

Formulár bol úspešne odoslaný.

Ďakujeme za registráciu.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.