Vykurovanie rodinného domu s vinylovou podlahou

Postaviť si komfortný rodinný dom je snom mnohých manželských párov. Nie každý však má hneď na začiatku rozhodovania takú jasnú predstavu o spôsobe vykurovania nového domu ako pár z Českobrodska. Manželia totiž od prvej chvíle vedeli, že svoj domov budú vykurovať elektrickými vykurovacími káblami uloženými v podlahe.

Podlahové kúrenie verzus radiátory

Spolumajiteľ domu je mužom činu, rozhodne však nerobí predčasné závery. „Od začiatku sme vedeli, že chceme kúrenie do podlahy a že nechceme žiadne radiátory. Bol som presvedčený o tom, že je zbytočné zohrievať vodu a potom ju ešte niekam potrubím rozvádzať. Elektrický kábel sa rozpáli a hreje. To je, skrátka, jednoduchá fyzika,“ reaguje na otázku, prečo si vybral elektrické podlahové vykurovanie. A dodáva: „Veľa času som venoval aj čítaniu rôznych odborných webov, sledoval diskusie na internete, pýtal sa vo svojom okolí aj architekta na veľtrhu. Správnosť mojej úvahy sa potvrdila.“

Pri hodnotení elektrického podlahového vykurovania sa však nestretol len s jeho chválou. „V niektorých prípadoch som počul aj iné veci, napríklad to, že je to nerozumný nápad, ktorý ma zruinuje. Zaujímavé na tom bolo to, že to hovorili ľudia, ktorí ho doma nemali. Veľmi zanietene však dokázali hovoriť o tom, čo niekde počuli. Skúsenosti tých, ktorí ho doma majú, boli, naopak, pozitívne,“ hovorí pán domáci.

Výber dodávateľa

O spôsobe vykurovania domu bolo rozhodnuté, zostávalo vybrať konkrétneho dodávateľa. O ňom v prvom rade rozhodol osobný prístup obchodného zástupcu spoločnosti V-systém. Ako hovoria manželia: „Je to o ľuďoch a o tom, ako k svojej práci pristupujú. V našom prípade išlo od začiatku všetko ako po masle. Zástupca firmy bol veľmi príjemný, všetko nám pokojne vysvetlil, ukázal nám aj káble, ktoré na vykurovanie používa V-systém aj konkurencia. Iné firmy poslali len cenu a to bolo všetko. Pre naše rozhodovanie je dôležité, že dodávateľ pristupuje k našim požiadavkám a očakávaniam so záujmom a pripravuje pre náš dom naozaj konkrétny návrh.

Elektrické podlahové vykurovanie pod vinylovou podlahou

O dodávateľovi aj vykurovaní domu bolo jasno, zostávalo už len vybrať vhodnú podlahovú krytinu. Tou je nakoniec vinyl, ktorý si budúci obyvatelia domu vybrali z troch hlavných dôvodov: pre jeho kvalitu, trvanlivosť a preto, že v interiéri domu veľmi dobre vyzerá.

Ako sa manželom v novom dome býva a ako sú spokojní s jeho vykurovaním? „Musíme sa priznať, že určité obavy sme v určitej chvíli mali. Predsa len ide o dosť zásadné rozhodnutie, ktoré sa nedá jednoducho zmeniť. Ale teraz, po niekoľkých rokoch prevádzky, môžeme pokojne povedať, že je to super kúrenie. Podlaha je krásne teplá, človek si môže pridávať teplotu, ako chce. Navyše je to čisté kúrenie, žiadny prach ani popol, s jednoduchou obsluhou. Príjemné je na tom okrem tepla aj to, že sa človek nemusí o nič starať.“ A ako hodnotí účty za elektrinu pán domu? „Som dosť prekvapený, pretože sa nesnažíme nejako extra šetriť. Kúrime tak, aby nám jednoducho bolo teplo a doma bolo príjemne, a pritom sa s účtami za elektrinu zmestíme do 2000 Kč mesačne. To je, skrátka, bomba,“ hovorí na záver. 

Zaujala vás táto referencia o elektrickom podlahovom kúrení rodinného domu a radi by ste nám aj vy poslali dopyt? Budeme radi. Skontaktujte sa s nami.

Každý mesiac posielame zaujímavé informácie, ako správne vykurovať, vetrať alebo získavať energiu. Prihlásením súhlasíte s podmienkami.

Zadať nezáväzný dopyt

Pridať ďalšiu prílohu

Prihlásenie na odber noviniek

Prihlásenie na odber noviniek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Formulár bol úspešne odoslaný na info@v-system.sk.

Ďakujeme za registráciu.

Formulár bol úspešne odoslaný na info@v-system.sk.

Ďakujeme za registráciu.

Formulár bol úspešne odoslaný.

Ďakujeme za registráciu.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.