Zdravý vzduch do škôlky pomocou rekuperácie a teplo od podlahy

Konečne nastal ten veľký deň! Mimoriadne očakávaný prvý deň nástupu nášho dieťaťa do škôlky. Deň plný emócií. Z toho, že je naše dieťatko už také veľké, že sa začína osamostatňovať. Možno vyhŕkne aj nejaká slzička, keď sa od nás ráno naša ratolesť spočiatku nebude chcieť odtrhnúť. Ale naopak, možno budeme plakať my, že to naše dieťa je v kolektíve ďalších detí také nadšené, a možno sa nám aj zdá, že nás zrazu už vôbec nepotrebuje. To všetko je pre každú rodinu významná životná fáza.

Nástup dieťaťa do škôlky spravidla ide ruka v ruke s nástupom mamičky naspäť do zamestnania. Chvíľu trvá, kým si všetci zvykneme na nový režim. A čo robiť, keď nám ho nabúra detská nádcha a dieťa nám ráno zrazu do škôlky nevezmú. Je všeobecne známe, že vo väčšine prípadov je to bežné. Je tu nejaká možnosť, ako množstvo vírusov, ktoré si dieťa prináša zo škôlky, eliminovať? Je jasné, že jedným z miest s najväčšou koncentráciou vírusov, kde ich deti môžu „nazbierať“, sú práve škôlky.

Vnímame to však už ako samozrejmú súčasť vývoja dieťaťa. Vďaka postupnému „stretávaniu“ bežných vírusov v ideálnej koncentrácii si budujeme imunitu. Najmä pracujúci rodičia by asi ocenili, keby sa deti s vírusmi mohli stretávať práve v menších dávkach, aby s nimi týždeň čo týždeň nemuseli zostávať doma, pretože do škôlky nemôžu.

Presne toto si uvedomujú v súkromnej materskej škôlke Dětské centrum Neználek v Jablonci nad Nisou. Aké dôležité je zdravé prostredie aj zdravý vzduch. Vedia aj to, že na zabezpečenie zdravého prostredia je okrem iného potrebné aj kvalitné vetranie. Preto sa na nás obrátili s požiadavkou na realizáciu systému riadeného vetrania a podlahového kúrenia. Túto informáciu dokonca nájdete na webových stránkach miniškôlky.

V miniškôlke Neználek si zakladajú na zdravom prostredí.

vykurovanie a vetranie materskej škôlky
podlahové kúrenie a riadené vetranie materskej škôlky

Zdravie detí v škôlkach nielen vďaka zdravému vzduchu z rekuperácie

V centre si zakladajú na individuálnom prístupe k deťom. Bezpečnosť a zdravie detí sú tu tou najvyššou prioritou. Okrem pekného prostredia, v ktorom sa deti cítia z hľadiska dispozície, vybavenia a programu príjemne, tu deti dostávajú kvalitnú domácu stravu a potraviny sa vyberajú vždy čerstvé u miestnych farmárov. Celé detské centrum je vybudované vo vysokom hygienickom a bezpečnostnom štandarde.

Vzduch v miestnosti sa vymieňa automaticky pomocou rekuperácia a nečaká sa na to, kým bude vzduch vydýchaný alebo si niekto spomenie, že by sa malo vyvetrať. Vďaka tomu sa vetrá aj v chladnejších a zimných obdobiach, keď sú deti mimoriadne náchylné na nachladnutie a nakazenie vírusmi, ktoré sa v miestnosti viac koncentrujú. V porovnaní s bežným vetraním oknami alebo dverami je to absolútne zdravé a bezpečné – vzduch sa vopred dohrieva na požadovanú teplotu, takže deti nie sú v chlade ani prievane. Preto je, samozrejme, úspornejšia aj prevádzka – teplo z vykurovania sa neposiela von oknom, ale sa vďaka rekuperácii odovzdáva studenému vzduchu privádzanému zvonku.

Predpokladaná úspora za vykurovanie vďaka rekuperácii je: 1 579 kWh/rok.

Vyznačenie rozvodov vzduchotechnického potrubia

S investorom zostávame v kontakte a dúfame, že budeme mať za rok prevádzky reálne informácie. Ak to zaujíma aj vás, prihláste sa na odber nášho newslettera alebo pravidelne sledujte náš web.

Zdravie detí je tou najvyššou prioritou.

Elektrické podlahové vykurovanie s inteligentným systémom riadenia

Pán majiteľ je zároveň fanúšikom inteligentných riešení. Preto bolo jedným z dôvodov jeho rozhodnutia vybrať si spoločnosť V-systém to, že technológie vetrania a vykurovania je možné napojiť na centrálny inteligentný systém. Preto napríklad na fotografiách nevidíte žiadne nástenné termostaty od kúrenia, ako to býva bežné v klasických inštaláciách. Výhoda podlahového kúrenia najmä v priestoroch, kde sa pohybujú po podlahe deti, je podľa nášho názoru jasná a netreba ju siahodlho opisovať – deti nenachladnú, a tak sú opäť menej ohrozené respiračnými ochoreniami.

Na realizáciu sa využili špeciálne tenké vykurovacie káble TO-2U, vďaka ktorým sa takmer nezvyšuje podlahové súvrstvie.

Ďakujeme investorovi za krásnu referenciu a partnerskej realizačnej firme za perfektnú prácu. A miniškôlke Neználek želáme čo najviac zdravých detí a v budúcnosti snáď aj ostatným škôlkam zdravý vzduch bez bacilov po celý rok.

Každý mesiac posielame zaujímavé informácie, ako správne vykurovať, vetrať alebo získavať energiu. Prihlásením súhlasíte s podmienkami.

Zadať nezáväzný dopyt

Pridať ďalšiu prílohu

* Celková maximální velikost příloh je 10MB.

Prihlásenie na odber noviniek

Prihlásenie na odber noviniek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Formulár bol úspešne odoslaný na info@v-system.sk.

Ďakujeme za registráciu.

Formulár bol úspešne odoslaný na info@v-system.sk.

Ďakujeme za registráciu.

Formulár bol úspešne odoslaný.

Ďakujeme za registráciu.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.